Flot spot med høj spredning, der sikrer at lyset kommer ud i hele rummet.
Med den høje spredning, opnås en mere jævn fordeling af lyset.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en energieffektiv belysningsløsning med denne 7,5W LED spot, designet til at erstatte traditionelle 70W lyskilder. Denne LED spot sikrer betydelige energibesparelser, mens den samtidig leverer en fremragende lysoplevelse.
Tilpas belysningen efter dit behov ved at vælge mellem to forskellige lysfarver:
Med en kompakt størrelse på 55 x Ø50 mm passer denne LED spot perfekt ind, selv i de mindste armaturer.
På denne LED spot får du en imponerende 6 års garanti, hvilket sikrer din investering og giver dig ro i sindet med hensyn til produktets holdbarhed og ydelse.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Lysstyrke | 610 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 25.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | GU10 |
| Højde | 55 mm. |
| Diameter | 50 mm. |
| Materiale | PVC |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 7.5W |
| Erstat | 70W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 220-240V,50Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

