GU6.5 pære fra LEDlife.
360 graders spredning som giver lys hele vejen rundt.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Oplev en avanceret belysningsløsning med denne 9W GU6.5 LED pære, ideel til enhver husholdning eller professionel opsætning.
Designet til tilslutning til en 230V forsyning, tilbyder pæren en lysstyrke på 1150 lumens og en imponerende lysfordeling med en 360 graders spredning. Denne pære sikrer en jævn belysning af dine omgivelser.
Med en RA værdi på 80-85, forsyner denne LED pære dig med høj lyskvalitet, der sikrer et naturligt lys, som flot og ægte viser alle farver. Den er ideel til steder, hvor korrekt farvegengivelse er nødvendig.
Pæren er designet med LED af højeste kvalitet for at sikre op til 30.000 timers drift. Med minimalt fald i lysstyrke over tid, kombineret med en professionel driver og effektiv køling, kan du forvente en lang levetid for produktet.
Den varme kulør skaber en behagelig og afstressende atmosfære, perfekt for både afslapning og hygge.
Denne LED pære tilbyder ikke kun effektiv belysning men også energibesparelse, hvilket gør den til et ideelt valg for dem, der søger både funktionalitet og holdbarhed.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1150 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | GU6.5 |
| Højde | 88 mm. |
| Diameter | 25 mm. |
| Materiale | PVC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 220-240V,50Hz |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

