Ingen varer
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Opgrader dit belysningssystem med vores GY6.35 3W dæmpbare LED pære, der tilbyder enestående energieffektivitet og fleksibilitet i lyssætningen.
Skab en varm og imødekommende atmosfære med pærens varme hvide lys (3000K), perfekt til afslappende omgivelser. Denne farvetemperatur bidrager til en behagelig og afstressende atmosfære, hvor hygge og komfort er i højsædet.
Målene for denne kompakte pære er 45 x Ø16 mm, hvilket gør den let at installere i mange forskellige lysarmaturer.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Lysstyrke | 370 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | GY6.35 |
| Højde | 45 mm. |
| Diameter | 16 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 3W |
| Erstat | 28W |
| Spænding | 12V DC |
| Spændingsinterval | 12V AC/DC |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

