Ingen varer
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Oplev en kraftfuld og effektiv belysningsløsning med denne E27 12W LED-pære, der er designet til at levere optimal lysstyrke og kvalitet til ethvert rum. Med en lysstyrke på 1560 lumens og en enestående spredning på 360 grader, kan du nyde en jævn og omfattende lysfordeling, der lysner alle hjørner af dit hjem eller arbejdsområde.
Lysets kvalitet er fremragende med en RA værdi på 80-85, hvilket betyder, at du får et naturligt lys, der præcist viser alle farver. Dette gør pæren ideel til både personlig afslapning og professionelle anvendelser, da det sikrer farveenhed og visuel komfort.
Denne LED-pære er konstrueret med komponenter af høj kvalitet og indbygget i en robust drivmekanisme, der sikrer op til 50.000 timers drift med minimalt lysfald. Den professionelle kølesystem sikrer, at du kan forvente langvarig og pålidelig ydeevne fra hele installationsens levetid.
Tilpas belysningen efter dine præferencer med valget mellem to forskellige lyskulører:
Den let anvendelige E27 stor fatning gør det enkelt at installere denne pære i eksisterende beslag med en 230V forsyning. Med dimensionerne på 160 x Ø48 mm, passer pæren elegant ind i forskellige lampedesigns, fra moderne til klassiske stilarter.
Invester i denne avancerede LED-løsning for at opnå en miljøvenlig og omkostningseffektiv opgradering af din belysning, der kombinerer kvalitet, effektivitet og stil.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Lysstyrke | 1560 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 160 mm. |
| Diameter | 48 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

