Ingen varer
Flot 12W LED indbygningspanel med hvid kant. LED lyskilde er indbygget.
Højde på panel: 2,8 cm.
Kant farve: hvid.
Leveres komplet med driver og fjedere.
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Dette LED indbygningspanel er en ideel løsning til indendørs belysning, hvor du ønsker en elegant og diskret installation.
Med tre valgmuligheder for lysfarve kan panelet tilpasses dine specifikke behov:
Panelens dimensioner er 28,4 mm i højden med en diameter på 170,8 mm, og den kræver en hulstørrelse på 155 mm for indbygning. Med en IP20 klassificering er det ikke modstandsdygtigt overfor vand, hvilket gør det egnet til tørre indendørs områder.
Den integrerede lyskilde sikrer en nem installation og vedligeholdelse, så du hurtigt kan skabe det ønskede lysmiljø.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Stue (min 200 lux) | Køkken (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. | 8 stk. |
| 25 m2 | 4 stk. | 8 stk. | 12 stk. | 19 stk. |
| 100 m2 | 13 stk. | 25 stk. | 37 stk. | 62 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1200 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | Indbygning |
| Højde | 28,4 mm. |
| Diameter | 170,8 mm. |
| Hulstørrelse | 155 mm. |
| Materiale | Aluminium+PVC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50/60Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

