Flot 18W LED indbygningspanel med hvid kant. LED lyskilde er indbygget.
Højde på panel: 2,89 cm.
Kant farve: hvid.
Leveres komplet med driver og fjedere.
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Dette 18W indbygningspanel er designet til at give dig den bedst mulige belysning i dit hjem eller på kontoret. Med en nem tilslutning til 230V forsyning er installationen både hurtig og problemfri.
Vælg mellem tre forskellige lyskulører afhængig af behov:
Produktets mål er Ø22,8 cm med en nødvendig hulstørrelse på Ø20,5 cm. Det sikrer en perfekt pasform og nem installation.
Bemærk, at produktet har en IP20 klassificering, hvilket betyder, at det ikke er modstandsdygtigt over for vand. Det er derfor bedst egnet til tørre områder.
Dette LED panel kommer med en integreret lyskilde, hvilket betyder, at det er klar til brug straks efter installation. Det gør det til et miljøvenligt valg, der kan bidrage til at reducere energiomkostningerne.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Stue (min 200 lux) | Køkken (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. |
| 25 m2 | 3 stk. | 5 stk. | 8 stk. | 13 stk. |
| 100 m2 | 8 stk. | 16 stk. | 24 stk. | 40 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1850 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | Indbygning |
| Højde | 28,9 mm. |
| Diameter | 220,8 mm. |
| Hulstørrelse | 205 mm. |
| Materiale | Aluminium+PVC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50/60Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

