Ingen varer
Flot LED loftslampe med sort kant.
Monteres nemt på loftet - bare skrue bagpladen fast og efterfølgende skyde lampen fast.
Bemærk venligst at der skal laves hul i rammen, hvis ledningen ønskes ført ud til siden.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Den 24W LED loftslampe er en ideel løsning til dem, der søger både stil og funktionalitet. Med sin moderne design passer den ind i ethvert rum og giver et lys, der forbedrer atmosfæren markant.
Denne loftslampe tilbyder høj lyskvalitet, der sikrer et naturligt lys, som viser alle farver flot og ægte. Lyskvaliteten er tilstrækkelig for langt de flestes behov, hvilket gør den til et glimrende valg til både hjemmet og arbejdspladsen.
Med mulighed for at vælge imellem to lyskulører, tilpasses lampen let forskellige atmosfærer:
Med sin integrerede lyskilde er installationen enkel, og lampes levetid forlænges væsentligt, hvilket gør den både økonomisk og miljøvenlig. Det slanke og moderne design med sort kant giver et stilrent udseende, der komplementerer ethvert interiør.
Samlet set er denne LED loftslampe med sit praktiske design og kvalitetsbelysning det perfekte valg for en moderne belysningsløsning, der både er alsidig og pålidelig.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2500 lumens |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 295 mm. |
| Bredde | 295 mm. |
| Dybde | 65 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 24W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:85-265V,50/60Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Lampe farve | Sort |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
