Ingen varer
Flot LED loftslampe med sort kant.
Monteres nemt på loftet - bare skrue bagpladen fast og efterfølgende skyde lampen fast.
Bemærk venligst at der skal laves hul i rammen, hvis ledningen ønskes ført ud til siden.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Opgrader dit hjem med denne 18W LED loftslampe, der kombinerer moderne design med høj ydeevne. Med en sort kant og dimensioner på 250 x 250 x 65 mm, passer denne lampe perfekt ind i ethvert rum, der kræver et stilfuldt touch.
Oplev den varme og indbydende atmosfære skabt af lampens varme hvide lys på 3000K. Dette giver et behageligt og afstressende miljø, ideelt til boliger, hvor hygge og komfort er i fokus.
Med en imponerende lysstyrke på 1830 lumens lyser denne loftslampe effektivt selv de større rum op. Takket være lampens effekt på 18W, får du en energieffektiv løsning, der sikrer lave driftsomkostninger.
Lampen leveres med en integreret lyskilde, så du skal ikke bekymre dig om at tilkøbe eller skifte pærer. Denne funktion sikrer både nem vedligeholdelse og lang levetid.
Alt i alt er denne 18W LED loftslampe en ideel investering for dem, der ønsker en stilfuld, robust og økonomisk belysningsløsning, der tilføjer både funktionalitet og æstetik til ethvert rum i hjemmet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1830 lumens |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 250 mm. |
| Bredde | 250 mm. |
| Dybde | 65 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V,50/60Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Lampe farve | Sort |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
