Pris for 5 meter.
RGB+NW LED strip med mulighed for RGB farveskift og neutral hvid (4000K).
Bredde: 10mm.
Der er tape på bagsiden af strippen, så den nemt kan fastgøres på vandrette flader. Limen bør suppleres,hvis strippen skal anvendes på porøse, ujævne eller ikke optimale flader. Hvis strippen skal hænge omvendt og lyse ned, så bør limen ligeledes suppleres.
Ved længere stykker sker der et fald i forbruget, så det reelle forbrug pr. meter er:
Ved 10 cm strip: 15w /meter
Ved 1 meter strip: 11w / meter
Ved 5 meter strip: 6w / meter
Vi anbefaler maksimalt 10 meter i serie på 12V.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Denne fleksible LED strip er designet til at opfylde dine belysningsbehov med et imponerende udvalg af farver og høj lysstyrke. Med en samlet længde på 5 meter tilbyder den en alsidig og kreativ måde at oplyse enhver indendørs plads på.
LED-strippen bruger 10,8W pr. meter og er perfekt til at skabe både stemningsbelysning og levende farveskiftende effekter. Den er udstyret med 60 LED'er pr. meter, hvilket sikrer en jævn og ensartet lyseffekt.
Uanset om det er til hjemmet eller erhvervsmæssige lokaler, giver denne LED strip dig ubegrænsede muligheder for at tilpasse og forbedre belysningen. Gør dine rum mere dynamiske og indbydende med det lette at installere og bruge LED bånd.
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Ja |
| Lysstyrke | 900 lumens |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 10,8W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Ja - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Brugervejledning | Se dokumentet |
| RoHS CE certifikat | Se dokumentet |
| EMC CE certificat | Se dokumentet |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

