Ingen varer
Sendes inden for 6-8 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev den nyeste belysningsteknologi med dette skinnelys, der kombinerer effektivitet og høj kvalitet. Dette LED-produkt er skabt til at levere det optimale lys til dit rum.
Effekt: 17WDen varme hvide kulør giver en behagelig og afstressende atmosfære, der er perfekt til at skabe en hyggelig stemning i enhver indretning.
Med dimensioner på 303 x 23 x 42 mm er dette lys designet til at være kompakt og nemt at integrere i forskellige miljøer. Det har en IP20 klassificering, hvilket betyder, at det ikke er modstandsdygtigt over for vand.
Dette produkt leveres som et komplet system med en integreret lyskilde, hvilket sikrer enkel installation og minimal vedligeholdelse.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja, DALI |
| Lysstyrke | 1150 lumens |
| Spredning | 35 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 23 mm. |
| Bredde | 303 mm. |
| Dybde | 42 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 17W |
| Spænding | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
