Sendes inden for 6-8 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev lyseffektivitet og kvalitet med denne højteknologiske spotlampe. Med en effekt på 10W og en lysstyrke på 700 lumens, tilbyder den et fokuseret lys på 24 grader, der sikrer et kontrolleret og præcist lysudfald.
Tilslutningen til en 48V DC forsyning sikrer stabil ydelse og energibesparelse. Spotlampen er perfekt til installationer, der kræver høj lyskvalitet, da den har en RA værdi på 90-95. Dette gør det muligt at opnå levende og naturlige farver, der er ideelle til selv de mest krævende situationer.
Med DALI dæmpbarhed kan du let justere lyskilden til den ønskede lysstyrke, hvilket gør den særligt fleksibel til forskellige belysningsbehov.
Designmæssigt er spotlampen kompakt og stilfuld med dimensionerne 178 x 44 x 157 mm, perfekt til diskret installation i ethvert miljø. Den hvide farve gør, at den passer ind i de fleste indretningsstile.
Kombineret med en professionel og driftssikker driver samt effektiv køling, kan du med denne spotlampe forvente en lang, problemfri levetid og fremragende lysoplevelser.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja, DALI |
| Lysstyrke | 700 lumens |
| Spredning | 24 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 44 mm. |
| Bredde | 178 mm. |
| Dybde | 157 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 10W |
| Spænding | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
