På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Dette lysarmatur er designet til at give 1300 lumens i et stilrent og kompakt format med en længde på 33 cm. Den fokuserede 24 graders lysvinkel sikrer præcis belysning, der passer perfekt til enhver moderne indretning.
Den varme hvide farvetone skaber en behagelig atmosfære, der hjælper med at reducere stress og fremmer en følelse af velvære. Dette lysarmatur er perfekt til kontorer, stuer eller andre opholdsområder, hvor komfort og belysningskvalitet er i højsædet.
Med dets høje lysstyrke og fokuserede strålevinkel kan du være sikker på, at dette armatur ikke blot bidrager til belysningen, men også til æstetikken i dit rum.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 1300 lumens |
| Spredning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 23 mm. |
| Bredde | 330 mm. |
| Dybde | 42 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Sort |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
