Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev den ideelle belysning med denne GU10 4W LED pære, der tilbyder en kombination af effektivitet og fremragende lyskvalitet. Med 360 lumen giver den et fokuseret lys, perfekt til både boliger og arbejdsmiljøer.
Specifikationer:
Den neutrale hvide lyskulør skaber den perfekte balance mellem funktion og æstetik, hvilket gør den ideel til arbejdspladser og områder, hvor naturlig farvegengivelse er vigtig. Pæren er fri for blå eller gule toner og sikrer derfor, at alle belyste objekter fremstår naturlige.
Installation er enkel med GU10 fatningen, der gør udskiftning hurtigt og problemfrit. Denne LED-pære er et bæredygtigt valg, som reducerer energiforbruget uden at gå på kompromis med lysstyrken.
Opgrader dit belysningsmiljø i dag og oplev forskellen med en LED-pære, der leverer pragtfuld lyskvalitet og pålidelig ydeevne.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 360 lumens |
| Spredning | 38 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | GU10 |
| Bredde | 57 mm. |
| Dybde | 50 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
