Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Denne 30W 3-faset skinnespot er designet til at levere høj kvalitet og energieffektiv belysning i ethvert rum, uanset om det er derhjemme eller på kontoret. Med en nem forbindelse til en 230V forsyning er installationen enkel og hurtig.
Dette produkt leverer en høj lyskvalitet med en RA værdi mellem 80-85, hvilket giver et naturligt lys, der fremhæver alle farver smukt. Lyskvaliteten vil opfylde de fleste behov, da det sikrer en realistisk og behagelig belysningsoplevelse.
Denne sorte skinnespot er et elegant valg for dem, der søger en moderne og funktionel belysningsløsning. Dens tidløse design gør, at den let kan integreres i både klassiske og moderne indretningsstile.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 2000 lumens |
| Spredning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 90 mm. |
| Bredde | 140 mm. |
| Dybde | 130 mm. |
| Materiale | ALUMINIUM, GLASS |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
