Ingen varer
Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev en flottest mulig belysning med vores 60x60 LED panel, designet til at give et kraftfuldt og jævnt lys i enhver indstilling. Med sit minimalistiske design passer dette panel perfekt ind i ethvert moderne interiør.
Denne LED løsning sikrer ikke blot et rent og klart lys, men også en høj lyskvalitet, der flot gengiver farver i rummet. Den kold hvide farvetone er ideel til specifikke anvendelser som malerkabiner, akvarier og dekorative installationer, hvor et køligt lys er påkrævet.
Det integrerede design og brug af højkvalitets LED sikrer en stabil og vedvarende drift. Med den professionelle driver og effektive køling kan du forvente en lydløs drift med minimalt fald i lysstyrke over tid.
Med en 5 års garanti kan du være tryg ved din investering, vel vidende at produktet er skabt til at holde. Dette LED panel er en perfekt kombination af æstetik, funktionalitet og langvarig kvalitet, ideelt til dem, der søger en pålidelig belysningsløsning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 3600 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 28 mm. |
| Bredde | 595 mm. |
| Dybde | 595 mm. |
| Materiale | ALUMINIUM, STEEL, PS |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
