
Ny
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev den perfekte kombination af kvalitet og ydelse med dette 12W indbygningspanel. Med en høj effektivitet på 133lm/W leverer panelet 1200 lumens, hvilket giver en jævn og kraftfuld belysning til dine rum.
Dette indbygningspanel benytter LED-teknologi af højeste kvalitet, hvilket sikrer en levetid på op til 50.000 timer. En professionel og driftssikker driver sammen med effektiv køling betyder, at du kan regne med en langvarig og stabil ydeevne med minimalt lysfald.
Med neutral hvid belysning uden blå eller gule toner er dette indbygningspanel ideelt til kontorer, køkkener eller andre steder, hvor et klart og naturligt lys er ønsket. Kombineret med det stilfulde design med hvid kant passer det ind i de fleste moderne indretninger.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 1200 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 140 mm. |
| Dybde | 30 mm. |
| Hulstørrelse | 110 mm. |
| Materiale | PA6, ALUMINIUM |
| IP klassifikation | IP44 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
