
Ny
Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Vores 28W Ø23cm DURE 3 MAX indbygningspanel er en fremragende belysningsløsning, skræddersyet til at opfylde de specifikke krav til steder, hvor koldt hvidt lys er nødvendigt. Produktet er designet med fokus på høj energieffektivitet og lang levetid.
Specifikationer:Dette indbygningspanel er et ideelt valg for miljøer, hvor koldt hvidt lys med et tydeligt blåligt skær er ønsket, såsom i malerkabiner, akvarier og til special dekoration. Med en høj lyskvalitet og minimal nedgang i lysstyrke sikrer indbygningspanelet en pålidelig og lang driftstid på op til 50.000 timer.
Ved brug af den nyeste LED-teknologi, kombineret med en professionel og driftssikker driver samt god køling, leverer dette produkt ikke blot en exceptionel belysningsoplevelse, men også en markant reduktion i energiforbrug over tid. Perfekt til de, der ønsker en jævn fordeling af lys uden at gå på kompromis med kvalitet eller holdbarhed.
Investér i bæredygtig belysning med vores 28W Ø23cm DURE 3 MAX indbygningspanel, og oplev belysningskvalitet på et nyt niveau.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 2300 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 230 mm. |
| Dybde | 30 mm. |
| Hulstørrelse | 190 mm. |
| Materiale | PA6, ALUMINIUM |
| IP klassifikation | IP44 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 28W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
