På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Dette runde og elegante lysarmatur er designet med en hvid kant, der nemt integreres i enhver indretning. Med en effekt på 12W tilsluttes det direkte til en 230V forsyning.
Lysstyrke og KvalitetKulør på Lyset
Findes i varm hvid, som skaber en behagelig og afstressende atmosfære. Det varme lys bidrager til en hyggelig stemning.
Dette alsidige panel kan bruges som både et indbygnings- og påbygningspanel, hvilket gør det til en fleksibel løsning til forskellige belysningsbehov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 1200 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 170 mm. |
| Dybde | 35 mm. |
| Hulstørrelse | 145 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
