Ingen varer
Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev effektiv belysning med vores alsidige loftlampe, designet til at imødekomme dine behov for både stil og funktionalitet. Denne lampe er ideel til både hjemmet og arbejdspladsen.
Specifikationer:Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 sikrer et naturligt lys, der flot og ægte viser alle farver. Dette gør lampen ideel til langt de flestes behov, selv for opgaver der kræver præcis farvegengivelse.
Særlige funktioner:Med en integreret lyskilde, er denne loftlampe både energi- og pladsbesparende, hvilket gør den nem at installere og anvende. Den leveres med en sort/hvid ring, hvilket tilføjer et strejf af eleganse til ethvert lokale.
Nymphea LED loftlampen er designet til at give et koldt lys med et tydeligt blåligt skær, der er populært i specifikke applikationer såsom malerkabiner, akvarier og særlige dekorationer.
Oplev belysning der gør en forskel, med en lampe der kombinerer stil, kvalitet og funktion.Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 1250 lumens |
| Spredning | 115 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 250 mm. |
| Dybde | 52 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
