Sendes inden for 6-8 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Forøg komforten og funktionaliteten i dit hjem med denne 18W LED loftslampe. Den er nem at tilslutte til en 230V forsyning og er designet med moderne teknologi for at give en optimal belysningsoplevelse.
Med en lysstryke på 1150 lumens og en bred spredning på 115 grader, sikrer denne lampe en effektiv og jævn fordeling af lys i dit rum. Dette gør den ideel til forskellige indendørs miljøer, hvor der er behov for god belysning.
Den lyser i en varm hvid kulør, som skaber en behagelig og afstressende atmosfære. Denne varme tone er perfekt til at skabe en hyggelig stemning i hjemmet.
Lampen leverer en høj lyskvalitet med en RA-værdi på 80-85. Det betyder, at farverne i rummet vil blive gengivet mere ægte og naturligt. Dette niveau af lyskvalitet er passende for de fleste daglige behov.
Kombinationen af effektivitet, modstandsdygtighed og stilrent design gør denne LED loftslampe til et perfekt valg for dem, der ønsker funktionalitet uden at gå på kompromis med æstetikken.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 1150 lumens |
| Spredning | 115 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 250 mm. |
| Dybde | 52 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
