Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Opgrader din belysningsløsning med denne effektive 32W LED sensorlampe, der er designet til at opfylde dine behov for både indendørs og udendørs belysning. Med en lysstyrke på 2300 lumens, sikrer den en kraftfuld og jævn lyskvalitet.
Den integrerede sensor er ideel til automatisk belysning, hvilket optimerer energiforbruget og gør det nemt at lyse områder op, når der er behov.
Lampens IP54 beskyttelsesgrad gør den modstandsdygtig over for fugt og vandstænk, hvilket gør den velegnet til brug i både badeværelser og udendørsområder, som fx en overdækket terrasse.
Med sin høje kvalitet og funktionalitet er denne LED sensorlampe en pålidelig løsning, der både sparer energi og sikrer optimal belysning. Fra privatboliger til erhvervslokaler tilbyder den alsidighed og holdbarhed, som er nødvendige i moderne belysningsløsninger.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 2300 lumens |
| Spredning | 115 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 380 mm. |
| Dybde | 55 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 32W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
