
Ny
Sendes inden for 6-8 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Opgrader dit hjem med denne 32W LED loftslampe, der kombinerer stil og teknologi for at skabe den perfekte belysning. Med sin moderne og diskrete hvide kant og en diameter på Ø38cm, passer denne lampe harmonisk ind i enhver indretning.
Funktioner:Denne loftslampe er den ideelle løsning for dem, der ønsker en simpel, men elegant belysning til både private og professionelle miljøer. Med sin avancerede sensor og tilpasning til vådområder, er denne lampe et alsidigt valg for badeværelser, gange eller kældre, hvor pålidelig og automatisk belysning er nødvendig. Skab en varm og indbydende atmosfære, uden kompromis på kvalitet og funktionalitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 2200 lumens |
| Spredning | 115 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 380 mm. |
| Dybde | 55 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 32W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
