Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev det praktiske og elegante design af dette 2-i-1 indbygnings- og påbygningspanel, der er ideelt til både kommercielle og private rum.
Med et effektforbrug på kun 6W, er dette panel både energibesparende og miljøvenligt.
Det neutrale hvide lys er perfekt til et effektivt arbejdsmiljø, hvor der ønskes et lys uden blå eller gule toner, så alting fremstår naturligt.
Dette panel kan tilsluttes direkte til en 230V forsyning og kan anvendes som enten indbygget eller påbygget lysarmatur, hvilket giver stor alsidighed i installationen.
Dette panel er ideelt til steder, hvor der ønskes en kombination af effektivitet og æstetik, samtidig med at det skaber en behagelig belysning med høj kvalitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 550 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 115 mm. |
| Dybde | 35 mm. |
| Hulstørrelse | 95 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 6W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
