Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev den perfekte kombination af høj effektivitet og naturlig belysning med denne 2W LED pære. Med en lyseffektivitet på 120 lumen per watt, leverer den en samlet lysstrøm på 240 lumen, hvilket gør den ideel til forskellige belysningsbehov.
Lyskvalitet er i højsædet med denne LED pære, der har en imponerende RA værdi på 90-95. Dette sikrer et levende og naturligt lys, der præcist gengiver farver, og gør det ideelt til selv de mest krævende situationer.
Pærens varme hvide farvetone skaber en behagelig og afstressende atmosfære, hvilket gør den ideel til at skabe en hyggelig stemning i hjemmet.
Den integrerede lyskilde med en professionel og driftssikker driver samt god køling sikrer en stabil og langsigtet ydelse med minimalt lysstyrkefald.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 90 lumens |
| Spredning | 45 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 50 mm. |
| Dybde | 39 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2W |
| Spænding | 24V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
