Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev exceptionel belysning med vores 12W System Line S lineært modul, der kombinerer avanceret teknologi med elegant design. Dette modul tilbyder en række fordele for både privat og professionel brug.
Med en effekt på 12W og en lysstyrke på 750 lumens, sikrer dette modul en jævn og effektiv lysfordeling takket være en spredningsvinkel på 120 grader. Vælg det til dine belysningsbehov, og skab en behagelig og afstressende atmosfære i ethvert rum.
Ekstra Høj Lyskvalitet
Lang Levetid og Driftssikkerhed
Specifikationer
Med det indbyggede LED-lys skaber denne løsning en perfekt balance mellem stil og funktionalitet. Opgrader dit belysningssystem i dag, og oplev forskellen med 12W System Line S lineært modul.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 750 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 337 mm. |
| Dybde | 50 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 24V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
