Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev den perfekte kombination af design og funktionalitet med dette 2-in-1 LED panel, der er skabt til at forbedre dit arbejdsmiljø.
Effektivitet og Tilslutning:Med en høj lyskvalitet sikrer dette LED panel, at dine omgivelser oplyses jævnt og effektivt, hvilket er ideelt for både arbejds- og afslapningsområder.
Lang Levetid:Ved brug af høj kvalitet LED og en driftssikker driver kombineret med fremragende køling, er du sikret en lang levetid og minimalt fald i lysstyrke.
Lysfarve og Miljø:Dette LED panel kommer med en IP20-klassificering, der betyder, at produktet ikke er modstandsdygtigt overfor vand. Derfor er det bedst egnet til tørre indendørs miljøer.
Med en integreret lyskilde designet til let installation, er dette panel den ideelle løsning til moderne belysningsbehov. Opgrader dit rum med pålidelig belysning, der kombinerer både æstetik og funktionalitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Lysstyrke | 3500 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 17 mm. |
| Bredde | 600 mm. |
| Dybde | 600 mm. |
| Hulstørrelse | 575 mm. |
| Materiale | ALUMINIUM, PLASTIC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |
| Datasheet | Se dokumentet |
| Datasheet | Se dokumentet |
| Datasheet | Se dokumentet |
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
