Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev vores 7W LED pære, der kombinerer energieffektivitet med enestående lyskvalitet. Den er ideel til en bred vifte af anvendelser og passer perfekt til dine daglige belysningsbehov.
Med denne LED pære får du en energieffektiv løsning, der reducerer dine elregninger samtidig med at du bidrager til et miljøvenligt hjem. Gør det ideelt til både hverdags- og specialanvendelser, hvor et klart og naturligt lys er essentielt.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Lysstyrke | 560 lumens |
| Spredning | 90 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 114 mm. |
| Dybde | 69 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 7W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
