Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Opgradér dit hjem med denne 15W LED pære, der er skabt til at levere maksimal lysstyrke og energieffektivitet. Med en standard E27 stor fatning er denne pære nem at installere og perfekt til både hjemmet og kontoret.
Med en lysstyrke på 1500 lumens og en spredningsvinkel på 270 grader, sikrer denne LED pære en jævn fordeling af lys, så det rammer alle hjørner af rummet. Dette gør den ideel til områder, hvor du har brug for rigelig belysning, samtidig med at den skaber en behagelig atmosfære.
Pærens høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 giver et naturligt lys, der fremhæver alle farver på en flot og realistisk måde. Dette er optimalt til daglige aktiviteter og kan opfylde de fleste belysningsbehov.
LED pærens farvetemperatur på 3000K skaber en varm hvid belysning, der er perfekt til både afslapning og koncentration. Det matte glas bidrager til en blødere, diffust lys, der mindsker blænding og skaber en mere komfortabel atmosfære.
Med denne LED pære får du en kombination af energieffektivitet og kvalitetsbelysning, som hjælper med at reducere energiforbruget uden at gå på kompromis med lysstyrken. Perfekt til dem, der ønsker at skabe et miljøvenligt og stilfuldt belysningsmiljø.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 1500 lumens |
| Spredning | 270 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Bredde | 122 mm. |
| Dybde | 60 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 15W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
