Varen er desværre ikke på lager i øjeblikket
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 01/12/2025
Oplev en stemningsfuld og effektiv belysning med denne 2,5W LED-pære, der er designet til at skabe et varmt og indbydende miljø. Perfekt til både bolig- og kommercielle rum, hvor belysning ikke kun er funktionel, men også æstetisk tiltalende.
Med sit moderne og stilfulde design er pæren ideel til dem, der ønsker at kombinere funktionalitet med æstetisk tiltrækkende belysning. Den er skabt til at oplyse rummet med et blødt lys, der fremhæver de naturlige farver i dit hjem eller erhvervsområde.
Vælg denne LED-pære for en holdbar og energibesparende belysningsløsning, der overgår traditionelle glødepærer både i lang levetid og miljøvenlighed.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 150 lumens |
| Spredning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Bredde | 140 mm. |
| Dybde | 65 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2.5W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
