Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Opdag den ultimative lyskilde med vores 30W LED skinnespot, designet til at forvandle ethvert rum med sin kontrollerede lysstyrke.
Med en høj RA værdi på 80-85, sikrer denne skinnespot et naturligt lys, der fremhæver farver på den mest ægte og smukke måde. Perfekt til miljøer, hvor farvegengivelse er vigtig.
Tilgængelig i en kold hvid farvetemperatur på 6000K, hvilket giver et unikt, blåligt skær. Denne type lys er ideel for anvendelser såsom malerkabiner, akvarier, og speciel dekoration.
Uanset om det er til kommercielle miljøer, kreative rum eller specialiserede opgaver, tilbyder denne LED skinnespot den ideelle kombination af funktionalitet og æstetisk appel. Transformér din belysningsoplevelse med pålidelig teknologi og professionel belysningseffektivitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Lysstyrke | 2200 lumens |
| Spredning | 36 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 115 mm. |
| Bredde | 263 mm. |
| Dybde | 127 mm. |
| Materiale | ALUMINIUM, GLASS |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
