Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Den 9W Torre væglampe kombinerer stilfuld design med høj funktionalitet, hvilket gør den til en perfekt løsning til dine belysningsbehov. Denne lampe tilsluttes direkte til en 230V forsyning, hvilket gør installation både nem og hurtig.
Med en lysstyrke på 810 lumens og en fokuseret lysvinkel på 15 grader, giver denne væglampe et kontrolleret og præcist lys, som fremhæver de nødvendige områder uden at blænde. Lampen har en høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85, som sikrer, at lyset fremstår naturligt og viser farverne ægte.
Lampen tilbyder to forskellige kulører:
Med en IP44 rating er Torre væglampen modstandsdygtig overfor fugtig luft og vandstænk, hvilket gør den velegnet til både indendørs og udendørs brug.
Den leveres med en integreret lyskilde, hvilket gør den bekvem og reducerer behovet for at købe ekstra pærer.
Uanset om du har brug for præcis belysning til et specifikt område eller ønsker at skabe en effektiv arbejdsplads, er Torre væglampen det oplagte valg for dig.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Lysstyrke | 810 lumens |
| Spredning | 15 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
