Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev den effektive belysning med 18W forbrug og en bemærkelsesværdig lysstyrke på 1400 lumens. Denne pære er designet til at passe direkte i din eksisterende 230V forsyning, hvilket gør installationen enkel og ligetil.
Designet er enkelt og stilrent med en hvid krop kombineret med en blå ledning, der tilføjer et moderne touch til dit interiør. Dette gør pæren til et attraktivt valg til både hjem og kontor.
Dette er den ideelle løsning for dem, der søger energieffektivitet uden at ofre lyskvaliteten. Med sin nemme tilslutning til en standard elinstallation og dens evne til at fremhæve farver naturligt, er denne LED pære et godt valg for enhver, der ønsker en opgradering af belysningen.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 1400 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 150 mm. |
| Dybde | 83 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
