Sendes inden for 9-11 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Opgrader dit hjem med denne moderne 24W LED loftlampe, der kombinerer stil og funktionalitet. Med sin røde ledning giver den et unikt og moderne touch til enhver indretning.
Loftlampens høje lysstyrke på 2000 lumens og spredningsvinkel på 120 grader sikrer en jævn og effektiv belysning i ethvert rum. Med en behagelig varm hvid farvetemperatur på 3000K, skaber den en indbydende atmosfære, perfekt til både opholdsrum og arbejdsområder.
Lampens høje lyskvalitet, med en RA værdi på 80-85, betyder, at farverne i rummet vises naturlige og klare. Dette gør den ideel til områder, hvor ordentligt lys er essentielt, som køkkener, stuer eller hjemmekontorer.
Med en størrelse på 190 x 93 mm, passer lampen nemt ind i de fleste miljøer uden at virke dominerende. Bemærk, at lampen har en IP20 rating, hvilket betyder, at den ikke er modstandsdygtig over for vand og dermed bedst egner sig til tørre indendørsmiljøer.
Installationen er ligetil med tilslutning til en 230V forsyning. Denne lampe tilbyder ikke bare funktionel belysning, men er også et stilfuldt element i din indretning, takket være dens unikke design med en rød ledning.
| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 2000 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 190 mm. |
| Dybde | 93 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 24W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
