På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en ekstra varm hvid belysning med denne E27 1W LED kronepære, designet med en stilfuld kultråd og justeret til at matche det varme skær af gammeldags glødepærer. Perfekt til dem, der ønsker en hyggelig og indbydende atmosfære i deres hjem.
Med en lysstyrke på 60 lumens og en ekstra høj spredning på 300 grader, sikrer denne pære en jævn fordeling af lyset. Samtidig opretholder den en høj lyskvalitet med en RA-værdi på 80-85, hvilket fremhæver farver naturligt og ægte.
Kendetegn ved produktet:Vælg denne pære for at opnå et ekstra hyggeligt og varmt lys i hjemmet, skabt til at matche en traditionel glødetrådspære. Perfekt som en energibesparende erstatning, uden at gå på kompromis med lyskvaliteten.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Ekstra varm hvid kulør | 1800K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 60 lumens |
| Spredning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 76 mm. |
| Diameter | 45 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 1W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
