Kraftig 11W LED pære med et flot og unikt udseende.
Kan bruges som lampe ved at kombinere pæren med en ledning m. fatning.
Let og elegant løsning.
Eksempelvis velegnet i spand armatur, eller i reb lampe fatning som den her.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en 11W LED pære med en E27 stor fatning, der effektivt kan erstatte traditionelle 70W pærer. Med en tilslutning til 230V forsyning er den både nem og praktisk i brug.
Med en lysstyrke på 900 lumens og en retningsbestemt spredning på 120 grader, sikrer denne LED-pære belysning med høj præcision. Den har en høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85, hvilket giver et naturligt lys, så farverne fremstår ægte og smukke. Lyskvaliteten er ideel til langt de fleste formål.
Udstyret med Samsung LED chip og en 5 års producentgaranti, er du sikret en pålidelig lyskilde, der holder længe.
Pærens dimensioner er 120 x Ø190 mm og den har en IP20 klassificering, hvilket betyder, at den ikke er modstandsdygtig over for vand. Det gør den ideel til indendørs brug, hvor der ikke er risiko for væskepåvirkning.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Lysstyrke | 900 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 120 mm. |
| Diameter | 190 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 11W |
| Erstat | 70W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Ja - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

