Ingen varer
En 1W LED kronepære, med E27 fatning, som forsynes med 230V.
Den udsender et lysstyrke på 100 lumens og har en høj spredning på 270 grader, så lyset fordeles jævnt.
Den har en høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85, der sikrer et naturligt lys som ægte viser alle farver.
Den findes i en varm hvid kulør med en behagelig og afstressende atmosfære, hvor man kan nyde det varme lys, der skaber en hyggelig stemning.
Dimensionerne er 72 x Ø45 mm.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev en energieffektiv belysningsløsning med vores E27 1W LED kronepære. Denne pære er udstyret med en G45 formfaktor og passer perfekt i almindelige lamper takket være dens E27 store fatning. Tilslut nemt til en 230V forsyning for at opnå optimal lysstyrke.
Med en lysstyrke på 100 lumens og en høj spredningsvinkel på 270 grader, sikrer denne LED kronepære en jævn fordeling af lyset i rummet.
Lyskvaliteten er i topklasse med en RA værdi på 80-85, hvilket garanterer et naturligt lys, der fremhæver farver på smukkeste vis. Dette gør den ideel til både hjemlige omgivelser og arbejdsmiljøer, hvor farvegengivelse er vigtig.
Tilpas belysningen efter dine præferencer ved at vælge mellem to forskellige lysfarver:
Med dimensioner på 72 x Ø45 mm passer denne LED kronepære ind i de fleste armaturer. Den er ideel til dem, der ønsker en bæredygtig og pålidelig belysningsløsning, der opfylder et bredt spektrum af behov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 100 lumens |
| Spredning | 270 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 72 mm. |
| Diameter | 45 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 1W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
