Ingen varer
Oplev den nostalgiske charme med T30 E27 2W Retro-pære, der kombinerer klassisk design med moderne effektivitet.
T30 E27 2W Retro-pære er den perfekte løsning for dem, der ønsker at kombinere æstetik og funktionalitet i deres belysning.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Skab en hyggelig og indbydende atmosfære med denne stilfulde 2W E27 kultrådspære. Perfekt til at give dit rum et strejf af vintage charme, kombinerer denne pære tidløs æstetik med moderne effektivitet.
Med sin retro-design og ekstra varme lystemperatur passer denne pære perfekt i alt fra restauranter til hyggelige stuer. Oplev den perfekte kombination af funktionalitet og æstetik med denne kultrådspære, der både respekterer miljøet og din elregning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Ekstra varm hvid kulør | 2400K |
| Lysstyrke | 240 lumens |
| Spredning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Bredde | 186 mm. |
| Dybde | 30 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
