Quantum vækstlampe på 180W.
Indeholder 2 paneler på 320*320*40mm.
Denne vækstlampe er passiv kølet, hvilket vil sige at den ingen blæser har.
Dette betyder at den er helt uden støj.
Det gør den ideel til brug både privat og professionelt.
Fuld spektrum vækstlampe, så planterne får det lys de har brug for, samtidig med at lyset fremstår flot hvidt, med en RA værdi over 90.
Der er mulighed for at indstille lysstyrken direkte på driveren, ned til 10%
Anbefalet højde:
Spiring: 61-76 cm
Frøplante: 61 cm
Grøntsager: 46-61 cm
Blomstring: 30-46 cm
| Faktisk forbrug: | 180W |
| Input: | 100-277V 50/60Hz |
| LED Mærke: | Sanan |
| Bølgelængde: | Full Spectrum + IR og UV |
| Dimension: | 2*320*320*40mm |
| Arbejds omgivelser: | -20 til 45°C |
| Lys spredning: | 120° |
| Højde over plante: | 25cm til 91cm |
| PAR (center værdi): | 1049 ppfd 30cm 953 ppfd 46cm 847 ppfd 60cm |
| Lys timer pr. dag: | 10-12 timer |
| Levetid: | 50.000 timer |
Quantum vækstlampe på 180W.
Denne vækstlampe er passiv kølet, hvilket vil sige at den ingen blæser har.
Dette betyder at den er helt uden støj.
Det gør den ideel til brug både privat og professionelt.
Fuld spektrum vækstlampe, så planterne får det lys de har brug for, samtidig med at lyset fremstår flot hvidt, med en RA værdi over 90.
Der er mulighed for at indstille lysstyrken direkte på driveren, ned til 10%