

























Ingen varer
Oplev en smartere belysning derhjemme med E14 4,9W Smart Home kronepære - P45, RGBW+CCT, der kombinerer moderne teknologi med energieffektivitet for at skabe den perfekte atmosfære i dit hjem.
I Easy smart appen kan du:
Med E14 4,9W Smart Home kronepære - P45, RGBW+CCT kan du nemt tilpasse din belysning til enhver lejlighed og styre det hele direkte fra din smartphone, hvilket gør den til en uundværlig del af ethvert moderne hjem.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Gør dit hjem smartere og mere energieffektivt med denne 4,9W Smart LED kronepære, der tilsluttes nemt via Bluetooth Mesh. Designet specifikt til små lamper med en E14 fatning, bringer denne pære farverigt og fleksibelt lys ind i dit rum.
Med kompakte dimensioner på 89 x 45 mm passer denne pære perfekt til steder med begrænset plads. Det stilfulde G45 design gør den også til et elegant valg for moderne hjem.
Designet med IP20 klassificering, er denne pære ikke modstandsdygtig over for vand, men ideel til rum, der ikke udsættes for fugt. Den holdbare LED teknologi sikrer lang levetid og reducerer behovet for hyppige udskiftninger.
Integrer nemt denne alsidige pære i dit smart home setup og oplev fordelene ved avanceret belysningsteknologi.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja, Smart Home |
| Lysstyrke | 520 lumens |
| Spredning | 220 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| CCT kulør | 2700-6000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Bredde | 89 mm. |
| Dybde | 45 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4.9W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulør | 2700-6000 |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
