Ingen varer
Oplev kraftfuld og energieffektiv belysning med dette flotte LED panel.
Udover at have høj RA værdi kan panelet dæmpes via DALI signal eller direkte via push/fjedertryk.
LED panelet er den ideelle løsning for dem, der søger det rette miks af lav blænding samt høj RA værdi.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Dette LED panel er ideelt til både kommercielle og private rum, hvor optimal belysning er en prioritet. Med en effekt på 30W og en tilslutning til 230V forsyning leverer dette panel en imponerende lysstyrke på 3750 lumens. Den høje spredning på 110 grader sikrer en jævn og effektiv fordeling af lyset i hele rummet.
Kvalitet og holdbarhedBemærk, at dette panel har en IP20 klassificering, hvilket betyder, at det ikke er modstandsdygtigt over for vand og er bedst egnet til tørre, indendørs omgivelser. Med dens effektive og energieffektive design er dette LED panel en fremragende løsning for dem, der søger både ydeevne og æstetik.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Ja, DALI |
| Lysstyrke | 3750 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 8 mm. |
| Bredde | 595 mm. |
| Dybde | 595 mm. |
| Materiale | Aluminium+PMMA |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | D (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

