Energieffektivt 60x60 LED Panel med hele 180 lumens/w.
LED panelet er bagbelyst for et flot og kraftigt lys i højeste kvalitet.
Leverer en høj spredning på 110 grader for et ensartet lys med ovenlys effekt.
Kan sættes direkte op i et 60x60 loft hul eller monteres med en ramme.
Følgende ramme passer perfekt til panelet:
Hurtig skrueløs samlesæt 60x60 ramme
Panelet passer ikke til indbygningsrammer.
Panelet leveres komplet med en driver, som kan tilsluttes 230V.
*Kan ikke gøres dæmpbar
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Dette LED panel kombinerer effektivitet og kvalitet, hvilket gør det til et ideelt valg for alle, som søger jævn belysning i både private og professionelle omgivelser. Den kommet med en hvid kant, som passer ind i de fleste miljøer.
LED panelet tilbyder to forskellige lysfarver: Neutral hvid (4000K) og Kold hvid (6500K).
Det bagbelyste LED panel tilsluttes nemt til en 230V forsyning og kommer med en integreret lyskilde, så det er klar til brug med det samme. Denne højtydende lampe afgiver ikke kun et kraftigt og jævnt lys, men sikrer også, at farver fremstår flot og naturligt i ethvert rum.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Køkken / Kontor (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 2 stk. | 2 stk. |
| 25 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. |
| 100 m2 | 4 stk. | 7 stk. | 10 stk. | 17 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Lysstyrke | 4500 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 33 mm. |
| Bredde | 595 mm. |
| Dybde | 595 mm. |
| Materiale | Aluminium+PC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 25W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | C (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.

