




























Ingen varer
Perfekt til store PH lamper og Koglen, samt udendørsbelysning som gadelamper m.v.
Vi anbefaler at måle lampen for at sikre at der er plads til pæren.
Kraftig E27 pære med 360 graders lysspredning.
Pæren er med E27 fatning, der medfølger adapter til E40 fatning.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 16/05/2026
Dette er en kraftfuld 50W LED pære, der er designet til at erstatte de traditionelle 300W pærer. Den er udstyret med en E27 stor fatning, hvilket gør den nem at installere i dine eksisterende lamper. Tilslut den blot til en 230V forsyning, og oplev, hvordan dit rum bliver oplyst med en skarp og naturlig belysning.
Med en lysstyrke på 5400 lumens og en høj spredning på 360 grader, sikrer denne LED pære en jævn fordeling af lyset, der lyser hele rummet op. Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 betyder, at lyset naturligt og realistisk viser alle farver, hvilket er ideelt til langt de flestes belysningsbehov.
VEGA50 LED pæren er bygget til at holde. Med premium LED komponenter kan du forvente en levetid op til 50.000 timer, mens minimalt fald i lysstyrken sikres. Den integrerede professionelle driver og effektive kølingssystem garanterer en pålidelig og langvarig drift af hele produktet.
Denne LED pære udsender en varm hvid (2700K) lysfarve, som skaber en behagelig og afstressende atmosfære. Det varme lys bidrager til en hyggelig stemning derhjemme, perfekt til afslapning efter en lang dag.
Pærens dimensioner er 271 x Ø93 mm, hvilket gør den velegnet til en bred vifte af lamper og armaturer.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 5400 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 271 mm. |
| Diameter | 93 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 50W |
| Erstat | 300W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

