Sendes inden for 6-8 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Dette 8W / 24V LED modul er ideelt til dem, der søger både holdbarhed og høj lyseffektivitet. Med en lysstyrke på 400 lumens og en fokuseret lysstrålevinkel på 45 grader, leverer den et klart og præcist lys, perfekt til enhver opgave.
Med en RA værdi på 90-95 sikrer dette LED modul en ekstra høj lyskvalitet, der præsenterer farver klart og naturligt. Dette er særligt vigtigt i miljøer, hvor farvegengivelse er kritisk.
Fås i varm hvid, denne belysning skaber en behagelig og hyggelig atmosfære, hvilket gør den ideel til brug i både hjemlige og professionelle miljøer.
Ved køb af dette LED modul får du en 5 års producentgaranti, hvilket giver ro i sindet og sikrer din investering.
Med integreret lyskilde og en markant energibesparelse er dette LED modul den ideelle løsning for dem, der ønsker kvalitet og effektivitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Lysstyrke | 400 lumens |
| Spredning | 45 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 50 mm. |
| Dybde | 137 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8W |
| Spænding | 24V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
