Oplev uovertruffen belysning med Spectrum Limea Connect 36W LED armatur, der bringer lys til enhver våd eller støvet omgivelse med en imponerende lysstyrke og holdbarhed.
Spectrum Limea Connect 36W LED armatur er ideelt til industrielle miljøer. Det er IP65 vandtæt, IK08 slagsikkert og bygget til at være stærkt og holdbart.
Armaturet findes også i 60cm med 25W og 120cm med 50W.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Oplev optimal belysning med vores avancerede LED armatur, der leverer 36W effekt og tilsluttes direkte til en 230V forsyning. Dette armatur er designet til at opfylde alle dine behov, både indendørs og udendørs med sin IP65 vandtætte konstruktion, der beskytter mod vandstænk og regn.
Med en lysstyrke på 5300 lumens og en høj spredning på 120 grader, sikrer dette armatur en jævn og effektiv fordeling af lyset i større områder. Den høje lyskvalitet, med en RA værdi på 80-85, giver et naturligt lys, der troværdigt gengiver farver.
Vælg den perfekte lyskulør til dine behov med valgmulighederne mellem Neutral hvid (4000K) og Kold hvid (6000K). Den neutrale kulør skaber et optimalt arbejdsmiljø med naturlig belysning, mens den kolde hvid passer perfekt til specialapplikationer som malerkabiner og dekoration.
Det kompakte design måler 1200 x 64 x 60 mm, hvilket gør det let at installere i diverse miljøer. Armaturet leveres med en integreret lyskilde for ekstra bekvemmelighed og minimal vedligeholdelse.
Dette LED armatur er den ideelle løsning for dem, der søger holdbar og fleksibel belysning med høj ydeevne og fremragende lyskvalitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 2 stk. | 2 stk. |
| 25 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. |
| 100 m2 | 3 stk. | 6 stk. | 9 stk. | 14 stk. |
| 500 m2 | 14 stk. | 28 stk. | 42 stk. | 70 stk. |
| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. |
| 25 m2 | 2 stk. | 3 stk. | 4 stk. | 7 stk. |
| 100 m2 | 5 stk. | 9 stk. | 13 stk. | 21 stk. |
| 500 m2 | 21 stk. | 41 stk. | 61 stk. | 101 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 5300 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 26.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 64 mm. |
| Bredde | 1200 mm. |
| Dybde | 60 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 36W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50/60Hz |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Guide type | Armatur med LED |
| Antal Leder 230V | 2 |
| Indgang 230V | Indgang 230V |
| Max Watt Serie 230V | 792 |
| Gennemfortrådet | Ja |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
