Spectrum Limea Connect 25W LED armatur er ideelt til industrielle miljøer. Det er IP65 vandtæt, IK08 slagsikkert og bygget til at være stærkt og holdbart.
Armaturet er gennemfortrådet for nem serieinstallation og leveres med monteringsklips.
Med et lysudbytte på 160 lm/W og mulighed for at forbinde op til 22 armaturer i serie, tilbyder det effektiv og pålidelig belysning.
Armaturet findes også i 120cm med 36W og 120cm med 50W.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen:
Dette Limea Connect LED armatur på 60 cm er en pålidelig og højkvalitets lyskilde, ideel til både indendørs og udendørs brug. Med en effekt på 25W og en tilslutning til 230V forsyning, leverer dette armatur en forbløffende lysstyrke på 4000 lumens.
Armaturet har en lysudspredning på 120 grader, som sikrer en jævn fordelt belysning i ethvert rum. Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 sikrer, at farver præsenteres naturligt, hvilket er ideelt til arbejde eller kreativt brug.
Dette armatur giver mulighed for at vælge mellem to forskellige lyskulfør:
Med dimensionerne 600 x 64 x 60 mm er armaturet kompakt og let at installere. Den robuste konstruktion og IP65 klassificeringen betyder, at det kan modstå vandstænk og regn, hvilket gør det ideelt til udendørs installationer.
Med en integreret lyskilde og 3 års producentgaranti er dette armatur det perfekte valg for dem, der søger en holdbar og pålidelig lysskilde. Oplev den fremragende kombination af funktionalitet, stil og økonomi med Limea Connect LED armaturet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. |
| 25 m2 | 2 stk. | 3 stk. | 4 stk. | 6 stk. |
| 100 m2 | 4 stk. | 8 stk. | 12 stk. | 19 stk. |
| 500 m2 | 19 stk. | 37 stk. | 56 stk. | 93 stk. |
| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 2 stk. | 4 stk. |
| 25 m2 | 2 stk. | 4 stk. | 5 stk. | 9 stk. |
| 100 m2 | 6 stk. | 11 stk. | 16 stk. | 27 stk. |
| 500 m2 | 27 stk. | 54 stk. | 80 stk. | 134 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 4000 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 26.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 64 mm. |
| Bredde | 600 mm. |
| Dybde | 60 mm. |
| Materiale | PC plastik |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 25W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50/60Hz |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Guide type | Armatur med LED |
| Antal Leder 230V | 2 |
| Indgang 230V | Indgang 230V |
| Max Watt Serie 230V | 550 |
| Gennemfortrådet | Ja |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
