23408-0
Ny
D12 G3. LED indbygningsspot i mat hvid. Leveres med CREE dæmpbar 9W (7W LED pære/modul) i flot klar varm hvid 3000K og Ra97 med en 60° Spredningsvinkel på lyskilden, til direkte tilslutning af 230V. Spottet erstatter en 70W halogen spot.
Forbrug 9W (LED module 7W)
Dette indbygningsspot er kipbar 0-45° så det kan benyttes i skrålofter. Spottet er IP44 og kan anvendes indendørs og udendørs.
Nem og hurtig installation ved hjælp af skrueben eller almindelige fjeder montering og leveres med flex-arm og tilslutnings-boks så den kan tilpasses alle installationer. Passer i et udskærings hul på Ø92-95mm.
Sendes inden for 2-4 dage
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 04/04/2026
D12 G3. LED indbygningsspot i mat hvid. Leveres med CREE dæmpbar 9W (7W LED pære/modul) i flot klar varm hvid 3000K og Ra97 med en 60° Spredningsvinkel på lyskilden, til direkte tilslutning af 230V. Spottet erstatter en 70W halogen spot.
Forbrug 9W (LED module 7W)
Dette indbygningsspot er kipbar 0-45° så det kan benyttes i skrålofter. Spottet er IP44 og kan anvendes indendørs og udendørs.
Nem og hurtig installation ved hjælp af skrueben eller almindelige fjeder montering og leveres med flex-arm og tilslutnings-boks så den kan tilpasses alle installationer. Passer i et udskærings hul på Ø92-95mm.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Spredning | 60 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 105 mm. |
| Temperatur | -20 / +45 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Spænding | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Pære type | Specialpære |
| Tiltænkt formål | Primær lyskilde |
| Dæmpbar | Ja |
| Farve på diode | Hvid (Klar Varm Hvid) |
| Lumen (Lys-styrke) | 680 LM |
| CRI / Ra-værdi (Farvegengivelse) | 97 |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Kipbar | Ja |
| LED/Diode Type | CREE LED |
| IP-Klasse | IP21/44 |
| Farve | Hvid - mat |
| Energiklasse | F |
| Monteringsmetode | Skruemontering |
| Mulighed for vidresløjfning? | Ja |
| Tæthed | Opfylder krav til lufttæthed i.h.t. BBR |
| Kabelanvendelse | Godkendt downlight kabel. min. 70° (dog 90°, hvis kablerne berører lampecylinderen) |
| Fabriksgaranti | 5 År |
| Yderligere bemærkninger | Må monteres direkte i isolering |
| Lyskilde inkluderet? | Ja |
| Dæmpningstype | Triac |