23647-0
Ny
Pæren passer til alle E27 sokler (stor standard skrue fatning)
Et perfekt valg til en lyskæder, lysekrone, væglamper, bordlamper, gulvlamper, sengelamper og loftlamper. Kan også anvendes i lyskæder med E27 fatning, som typisk bruges til party eller julebelysning.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 26/05/2026
Pæren passer til alle E27 sokler (stor standard skrue fatning)
Et perfekt valg til en lyskæder, lysekrone, væglamper, bordlamper, gulvlamper, sengelamper og loftlamper. Kan også anvendes i lyskæder med E27 fatning, som typisk bruges til party eller julebelysning.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 50 lumens |
| Spredning | 270 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 85 mm. |
| Diameter | 45 mm. |
| Materiale | Glas |
| IP klassifikation | IP32 |
| Temperatur | -10 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 1W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |