Denne 5W Smart Home LED pære med E27 stor fatning er konstrueret til at give en lysstyrke på 560 lumens og en høj spredning på 220 grader, der sikrer en jævn fordeling af lyset.
Farverne vises ægte og flot på grund af den høje lyskvalitet, som er på 80-85 RA, hvilket er tilstrækkeligt til langt de flestes behov. Pæren er dæmpbar via Smart Home, men kan ikke dæmpes via en vægdæmper.
Den har dimensioner på 105 x Ø60 mm og er IP20-ikke modstandsdygtig over for vand.
Den er kompatibel med 230V.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Oplev den perfekte kombination af teknologi og funktionalitet med denne 5W Smart Home LED pære, der er designet til moderne hjem. Denne pære med E27 stor fatning er kompatibel med en 230V forsyning og tilbyder mange teknologiske fordele.
Forbind den til Tuya/Smart Life appen for at tilpasse lysstyrken efter dine behov direkte fra din smartphone. Bemærk, at den ikke er dæmpbar via traditionelle vægdæmpere.
Med dens brugervenlige design og mulighed for smartphone-integration, er denne LED pære et ideelt valg for dem, der ønsker at modernisere deres belysningsløsninger med smart teknologi.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja, Smart Home |
| Lysstyrke | 560 lumens |
| Spredning | 220 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 15.000 timer |
| CCT kulør | 2700-6500K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 105 mm. |
| Diameter | 60 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 5W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulør | 2700-6500 |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
