Oplev en ny måde at belyse dit hjem på med det innovative 17W/m RGB+CCT LED Strip sæt, som giver dig fuld kontrol over lysstemningen i dit hjem, alt sammen via din smartphone.
Inkl. controller og strømforsyning.
Dette LED Strip sæt er det ideelle valg for dig, der ønsker at skabe en unik atmosfære i hjemmet med fleksible lysindstillinger og smart teknologi.
Strippen kan styres via Google Home, Amazon Alexa heriblandt stemmestyring.
Den inbyggede Wi-Fi betyder at strippen kan styres via smartphones og tablets.
Her kan du:
- Tænde / slukke LED strippen
- Vælge RGB farve for LED strippen
- Justere lysstyrken
- Oprette standard scenarier
- Vælge imellem forskellige lysspil
- Indstille automatisk tænd/ slukke tidspunkter
- Dele indstillinger og funktioner til andre enheder i samme serie
Kan ikke forlænges.
På lager.
Advarsel: Få på lager!
Forventes på lager igen: 11/04/2026
Ønsker du en alsidig og energibesparende belysningsløsning til dit hjem? Dette 5 meter lange LED strip sæt er den perfekte løsning. Med 17W/m effekt og en praktisk tilslutning til 230V forsyning, er det både effektivt og nemt at installere.
LED strippen har en lysstyrke på 1200 lumens og en bred 120 graders spredning, hvilket garanterer en jævn og behagelig lysfordeling i ethvert rum. Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 sikrer, at alle farver vises naturligt.
Dette LED strip sæt er smart home kompatibelt, hvilket gør det nemt at integrere med de fleste moderne smarte hjemsystemer. Bemærk, at pakken leveres uden fjernbetjening, så sørg for at have dit eget kontrolsystem klar.
Med sine kompakte dimensioner og høje lyskvalitet er dette LED strip sæt en praktisk tilføjelse til ethvert interiør, der kræver stilfuld og funktionel belysning. Det er ideelt til både privat og kommerciel brug, hvor et æstetisk flot lys er vigtigt.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja, Smart Home |
| Lysstyrke | 1200 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| CCT kulør | 3000-6000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 12 mm. |
| Bredde | 5000 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 17W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulør | 3000-6000 |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
